مشخصات فنی تیغه چاقو های موراکنیو®

چاقوهای ساخت موراکنیو® از سه نوع استیل، ساخته شده اند. استیل ضدزنگ Stainless steel ، استیل کربن  Carbon steel و استیل روکش دار Laminated steel. هر یک از سه نمونه استیل، دارای خصوصیات خاص خود میباشند که هر مدلی بنا بر نوع کاربرد تعریف شده، دارای یکی از انواع این تیغه ها خواهد بود.

استیل ضدزنگ Stainless steel

ما برای چاقو هایمان، اساساٌ از استیل ضد زنگ سوئدی به شماره های فنی 12C27 و 14C28N با درجه سختی HRC 56-58 ، که بسیار قوی و با طول عمربالا میباشند، استفاده می نماییم. اینها مقاومت بسیار بالایی هم در برابر رطوبت دارند که چنانچه غیر از این بود، به سادگی دچار زنگ زدگی می شدند. برندگی استیل ضد زنگ در مقایسه با استیل کربن، طولانی تر می باشد.

استیل کربن  Carbon steel

تیغه های چاقوی موراکنیو® استیل با کربن بالا، قابلیت سخت و مقاوم شدن با استاندارد HRC 58-60، را دارند که بهترین برندگی در کنار مزیت قیمت مناسب را نیز خواهند داشت. زمانیکه چاقوهای ساخته شده، تحت شرایط فوق تولید شده باشند، هنگام استفاده، گاهی ممکن است به رنگ خاکستری مات در آیند که این اتفاق، هیچگونه تاثیری در کیفیت و مرغوبیت تیغه نداشته و اساساٌ این جنس از تیغه، مقاومت خوبی در قبال خوردگی دارد. استیل کربن براحتی تیز میشود اما در شرایط رطوبت و محیط های آماده برای زنگ زدگی، نیاز به مراقبت بیشتری دارند.  از خشک و تمیز بودن تیغه چاقوی خود، مطمئن باشید. بعنوان مثال، اسید های میوه، سریعاٌ تیغه چاقو را لکه دار میکند.

استیل روکش دار Laminated steel

برای موراکنیو®، این مدل از استیل، منحصر بفرد است. تیغه چاقو از استیل با گرید بالای کربن و با پوشش لایه نازکی از استیل، ساخته گردیده. درجه سختی HRC 58-60 موجب مقاومت و استحکام بالای تیغه و مراقبت از لبه تیز آن شده است. بنابراین حداکثر برندگی و طول عمر را خواهد داشت. با توجه به انعطاف بالای تیغه، برای حکاکی بر روی چوب بسیار مناسب است.

مشخصات فنی دسته های چاقو موراکنیو®

احساس شما از بدست گرفتن چاقو، بسیار با اهمیت می باشد. به همین خاطر، پنج نمونه دسته چاقویی که طراحی و تولید گردیده، تکامل همه آن چیزیست که در ذهن شما شکل گرفته است تا بتوانید وظیفه محول را با قدرت و دقت در کنار  ایمنی کامل انجام دهید. این موضوع برای موراکنیو®، از اولویت بالایی برخوردار است. با مواد اولیه مختلف، در رنگ های متنوع، دسته هایی ساخته  ایم تا برش های مورد نیاز شما به آسانی انجام شود. این پنج نمونه دسته، عبارتنداز:

Ergonomic grip, Progrip, Unigrip, G-Grip & P-Grip

که این ها نیز خود به تنهایی، به زیر مجموعه های دیگری تقسیم میگردند.

Ergonomic grip -1 / دسته های منعطف

E– دسته با پوشش دو لایه پلاستیکی با زبری و برجستگی های بسیار ظریف برای ایجاد اصطکاک بیشتر. مناسب برای محیط های مرطوب.

E1- دسته با پوشش دو لایه پلاستیکی با زبری و برجستگی های بسیار ظریف برای ایجاد اصطکاک بیشتر و پیش بینی محل قرار گرفتن انگشتان. مناسب برای محیط های مرطوب.

ER– دسته با پوشش دو لایه پلاستیکی با برش منحنی. سایز متوسط و استاندارد.

ERS- دسته با پوشش دو لایه پلاستیکی با برش منحنی. سایزکوچک.

Progrip -2 / دسته های نرم

دسته  با پوشش دو لایه پلاستیکی با زبری و برجستگی های بسیار ظریف برای ایجاد اصطکاک بیشتر ، مناسب محیط های مرطوب. تیغه این چاقو ها از استیل سوئدی میباشند که در زیر صفر درجه، با درجه سختی 58 HRC ، سخت و محکم گردیده اند. براحتی قابلیت تیز شدن دارند و برای برش گوشت گاو، مناسب میباشند.

Unigrip -3 / از جنس پلی آمید

دسته از جنس پلی آمید با زبری و برجستگی های بسیار ظریف برای ایجاد اصطکاک بیشتر. تیغه این چاقو ها از استیل سوئدی میباشند که در زیر صفر درجه، با درجه سختی 58 HRC ، سخت و محکم گردیده اند. براحتی قابلیت تیز شدن دارند و برای برش گوشت خوک و گوسفند ، مناسب میباشند.

G-Grip -4 / از جنس پلی آمید

G- از جنس پلی آمید با زبری و برجستگی های بسیار ظریف برای ایجاد اصطکاک بیشتر.

G1– دسته با طرح قرار گرفتن جای انگشتان از جنس پلی آمید و با زبری های بسیار ظریف برای ایجاد اصطکاک بیشتر.

G2WG– دسته با محافظ پهن در برابر بریدگی انگشتان. جنس دسته از پلی آمید، مناسب محیط های مرطوب.  تیغه این چاقو ها از استیل سوئدی میباشند که در زیر صفر درجه، با درجه سختی 58 HRC ، سخت و محکم گردیده اند. براحتی قابلیت تیز شدن دارند و برای برش گوشت خوک و گوسفند، مناسب میباشند.

P-Grip -5 / از جنس پلی پروپلین

دسته این چاقوها از جنس مرغوب و محکم پلی پروپلین ساخته شده اند و آن را برای افزایش اصطکاک، با فیبر شیشه ای نیز، تقویت نموده ایم. این مدل چاقو در صنعت ماهی نیز بسیار مورد تمجید قرار گرفته است.

شرایط ششستشوی چاقو موراکنیو®

چاقوها نباید با ماشین ظرفشویی شسته شوند. مواد شوینده ماشینی دارای مواد شیمیایی میباشند که به تیغه چاقو، آسیب رسانده و تیزی و برندگی تیغه را کند میکنند . ضمناٌ گذاشتن و برداشتن چاقو در داخل ظرفشویی، همیشه نمی تواند خالی از خطر نیز باشد.

روش استفاده صحیح و نگهداری بهینه چاقو

– پیش از استفاده برای اولین بار، چاقوی تان را با آب گرم و یک اسفنج بشویید.
– هیچ وقت بوسیله‌ی چاقو، استخوان‌ها، غذای منجمد، چینی‎آلات، شیشه و دیگر مواد سخت را نبرید. نازک‎ترین بخش تیغه ممکن است به راحتی، کَج شود.
– چاقوها نباید با ماشین ظرفشویی شسته شوند. مایع تمیزکننده ی مورد استفاده در ماشین ظرفشویی، محتوی مواد پاک‌کننده‏ای است که چاقو را کُند می‌کنند و به دسته‌ی چوبی‎اش آسیب می‌زند.
– نگذارید که برای مدتی طولانی، باقیمانده‌های اسیدی (لیمو، آب لیمو، پرتقال، گریپ فروت، گوجه) بر روی تیغه‌ها باقی بماند.
– همیشه، پیش از گذاشتن آن در جای خود، آن را به طور کامل، تمیز و خشک کنید. مرطوب نگه داشتن یا شستن و بد خشک‌کردن چاقو ممکن است به زدوده شدن رنگ آن منجر شود.
– پس از بریدن (گوشت یا سبزیجات مورد نظرتان)، تخته‌ی برشتان را با لبه‎ی چاقو تمیز نکنید، این کار باعث کند شدن تیغه می‌شود. بجای این کار، چاقو را برگردانید و با پشت چاقو، آن را تمیز نمایید.

روش تیز کردن چاقوهای موراکنیو®

چاقوهای موراکنیو برای طولانی مدت تیز باقی می‌مانند. زمانی که تیزی ‌یک چاقو از بین‌ برود، در حقیقت نوک لبه کج شده است. مصقل فولادی با برگرداندن لبه به وضعیت مرکزی‌اش، موثر واقع می‌شود. مانند چاقو، مصقل نیز باید فولادی باشد. مصقل فولادی صاف و صیقل‌دهنده است و با تراز کردن لبه، حداکثر تیزی را در چاقو ایجاد می‌کند. به یاد داشته باشید که پس از تیز کردن تیغه ، آن را صیقل دهید.
به منظور تیز کردن چاقو، چند بار، در زاویه‌ی 15 تا 20 درجه، لبه‌ی چاقو را روی مصقل فولادی مطابق شکل روبرو بکشید. این کار را بر روی هر دو طرف چاقو انجام دهید.
توجه داشته باشد در همان زاویه‌ای چاقو را در برابر مصقل فولادی قرار دهید که تیغه تیز شده است. زاویه‌ی بین مصقل فولادی و لبه‌ی چاقو باید حفظ شود. همچنین جهت حرکت چاقو از انتها تیغه به طرف نوکش می باشد. این کار باید خیلی آرام و با ملایمت، انجام شود.

آخرین محصولات موجود

بهترین ها در ارغوان